Styl online

Tematyczna strona internetowa!

Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci

Posted by admin On December - 15 - 2018
Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Autyzm – to w naszych czasach nagminny problem. Duża liczba dzieci ma kłopoty związane z właściwym rozwojem. Powodów może być cała masa. Specjaliści nie umieją wskazać decydujących. Jedno jest pewne: takie dzieci muszą mieć terapię. Wielkie poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – zalety
Rodzice, kiedy słyszą o trudnościach rozwojowych swojego dziecka są załamani. Oczywiście, że jest to duży kłopot. Kiedy minie pierwszy szok rodzice zaczynają poszukiwania właściwej terapii. Wkład rodziców jest bezcenny i zasadniczo przekłada się na pomyślność dziecka. Szukając opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość niedawno stworzona terapia. Jej autorem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez wiele lat współpracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym opracowała podstawy terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wspaniała pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Mnóstwo rodziców chętnie z niej korzysta. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na stymulowaniu wszystkich czynności poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to się dzieje spontanicznie w przypadku dziecka niezaburzonego. Duże znaczenie ma nauka czytania. W związku z tym dziecko szybko uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – wyjątkowe jest to,że dzieci w wieku 2 lat są w stanie nauczyć się czytać. Umiejętność czytania ma podstawowe znaczenie. Dzieci łatwiej pojmują otaczający je świat, jeśli umieją czytać.

Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania celowo przygotowanych nagrań na płycie. Ten rozdział jest dość bolesny, ponieważ dziecko nie chce współpracować.
Następna faza to używanie różnorakich pomocy terapeutycznych dedykowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne rozwijają w dziecku ważne umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, uporządkowanie, logiczne myślenie, umiejętność zabawy oraz wiele innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, zabawki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to odnosząca sukcesy terapia. Należy ją dokładnie, po to aby pomóc swojemu maluchowi.
źródło: pomoce logopedyczne sklep


Comments are closed.